Balení mražených potravin

Na výrobní lince je více než 100 různých mražených balených potravin baleno do krabic. Protože se jedná o mražené potraviny, prostředí je nižší než -16~17 stupňů Celsia. VMECA tedy musela nabídnout víceúčelová vakuová řešení.

Požadavky na aplikaci a výhody řešení s VMECA

Řešení s vysokou energetickou účinností

Díky technologii vakuové patrony VMECA může ušetřit spoustu spotřeby stlačeného vzduchu, ale Magic Gripper může mít velký průtok vakua. Změnou elektromotorizovaného vakuového čerpadla na inovativní vakuový generátor VMECA, který je poháněn stlačeným vzduchem, může uživatel ušetřit energii - více než 50 % energie může ušetřit použitím vakua VMECA.

Decentralizovaná (individuální) vakuová řešení

Aby bylo možné vybrat a umístit (přenést) více než 100 různých zmrazených balíků, všechny mají různé velikosti, tvary a tvary, musí VMECA navrhnout velmi speciální řešení, které je zvládne všechny bez nutnosti výměny nástrojů na jiné.

Magic Gripper je v podstatě individuální vakuové řešení. Takže několik přísavek nedokáže kontaktovat a manipulovat s balíky, jiné přísavky lze dobře ovládat s vlastním plným výkonem.

Dobrá odolnost vůči nízkým teplotám

Vzhledem k povaze aplikace zpracování a balení pro manipulaci se zmrazenými produkty je pracovní prostředí balení udržováno na velmi nízké teplotě (16-17 stupňů pod nulou). Pro stabilní použití produktu a výkon v příslušných případech by měly být vakuové generátory, vakuové podložky a jednotlivé komponenty bez problémů dostupné za těchto podmínek nízkých teplot. VMECA dokázala splnit tyto požadavky pomocí Magic Gripper.

Snadná a rychlá údržba

Díky konstrukčním výhodám a vlastnostem šálku Magic a použití Magic Gripper je velmi snadná kontrola a údržba sacího rtu. Při výměně sacího břitu lze snadno bez nářadí vyjmout stávající podložku a snadno ji vyměnit za novou a funguje pak velmi spolehlivě.

Máte zájem o obdobnou aplikaci? Kontaktujte nás a určitě najdeme společné řešení.